איסוף פסולת אלקטרונית

פסולת אלקטרונית מזהמת ומסכנת את הסביבה ולכן ישנה חשיבות רבה במיחזור הפסולת האלקטרונית. רמת הרעלים בפסולת האלקטרונית גבוהה ביחס לסוגי פסולת אחרים כגון פלסטיק. בנוסף, הרעלים שבפסולת האלקורונית אינם מתכלים בקלות.

בחברת עדן מיחזור אנו נוקטים מספר פעולות לטיפול בפסולת האלקטרונית.

קליטת הפסולת, פירוק וביצוע מיון ראשוני לסוגי החומרים השונים. ושליחה לגריסה (גריסה מקטינה משמעותית את נפח האחסון ומביאה לשיפור הפן הלוגיסטי). והשלב האחרון, שלב מיצוי המתכות. שלב זה מתבצע ברובו בחו"ל.

לפעולות אלו, שני יתרונות עיקריים, האחד הפסקת זיהום הקרקעות כתוצאה מהטמנת פסולת אלקטרונית והשני, חיסכון במשאבי הטבע. מיחזור הפסולת מאפשר הנצלת המתכות השונות ושימוש חוזר בהם ובכך מונע דילול של משאבי הטבע.

למה עדן מיחזור?

 

חברת עדן מחזור מספקת שירותי איסוף פסולת אלקטרונית מבית העסק, בקלות וללא מאמץ. הגיע הרגע בו עליכם לפנות את הפסולת? עם עדן מחזור, תקבלו את הרווח המקסימלי ותיהנו מחזור איכותי ותרומה משמעותית ויעילה לאיכות הסביבה.

בארצנו הקטנה מצטברים מיליוני טונות של פסולת מידי שנה ושנה על ידי אזרחי ישראל הפרטיים ועל ידי מפעלי הייצור והתעשיה המקומית שלנו. בעשרות השנים הראשונות למדינתנו כמות הפסולת לא הייתה גדולה כל כך והיה ניתן להסתפק בהטמנתה ובניסיונות עדינים למחזורה. אולם ככל שהאוכלוסייה בישראל גדלה יחד עם הגדלת הייצור התעשייתי בישראל נוצר צורך במתן פתרון אמיתי ומשמעותי לפסולת המצטברת. על כן, מדינת ישראל חוקקה חוקים שונים לצורך המחזור, ודואגת למחזור סוגי פסולת רבים. בין היתר, מדינת ישראל שמה דגש על איסוף פסולת אלקטרונית ממפעלים ומתעשיית ההייטק, שכן פסולת זו גורמת לנזקים סביבתיים קשים במיוחד. איסוף זה מתבצע עצמאית מהמפעל או באמצעות חברת המחזור. המחזור כמובן גורם רק טוב למדינתנו, גם הסביבה נשמרת יותר מנזקים של כימיקליים וגזים רעילים הנפלטים לאוויר ללא צורך, וגם בנוסף שטחי ונפחי אחסון של פסולת על האדמה נחסכים, ואפילו חומרי הגלם שנעשה בהם שימוש חוזר מצליחים להוזיל מוצרים אחרים המיוצרים על בסיס חומר ממוחזר זול.

מה זה פסולת אלקטרונית

עתה הגיע הרגע שנגדיר קודם כל מה זה פסולת אלקטרונית בכלל, ואיך איסוף פסולת אלקטרונית יכול לסייע. ובכן, פסולת אלקטרונית היא כינוי לכל סוגי מוצרי וציוד אלקטרוני כגון: מחשבים, מסכים, טלפונים ניידים, מקלדות, עכברים, כבלים, לוח אם, מעבדים, מאווררים אלקטרונים, שעונים, לוחות חשמל ועוד מוצרים וציוד הנעשה בהם שימוש תדיר בתעשייה ומתבלים לעיתים קרובות מאוד. תארו לכם למשל בחברת הייטק המחזיקה ארבע מאות עובדים בחברה, כמה מסכי מחשב יש, כמה עכברים ואיך נבנית הרשת המשותפת של כל החברה. מדובר על כמויות גדולות מאוד של ציוד אלקטרוני, מספיק שפעם בשלוש שנים יתחדשו כל המחשבים ומדובר כאן על כמות של ציוד אדיר שנזרק לפח ועלול לגרום לנזק אדיר לאדמה, בגלל הגזים שהוא יפלוט בחום ומנוזלים שיפלטו לאדמה ויזהמו את מי התיהום היקרים של מדינת ישראל.

חובת בעלי עסקים לאסוף פסולת אלקטרונית

ככל שהמצב המשיך לגדול והשימוש נעשה תדיר יותר ולא נראה שעומד להיות פתרון באופק או שינוי בהרגלי הצריכה, נאלצה מדינת ישראל לנקוט ביוזמה חד צדדית מצידה וחוקק חוק מיוחד הכופה על כל חברה שיש לה שימוש עם ציוד אלקטרוני להגיש אישור רשמי שהם מחזרו אחוזים נכרים כנגד מה שהם יצרו. מדובר על עשרות אחוזים כנגד הייצור. כך שלא ניתן לזייף במקרה שכזה, חברה שלא תפעל בצורה מסודרת לשירות של איסוף פסולת אלקטרונית שלה בצורה ממוסדת ומסודרת לא תוכל בשום אופן להגיע לרף הציפיות הנדרש ממנה על פי החוק הישראלי, ובמידה ולו, צפויים לה קנסות כבדים וכן הם עלולים להיענש במגוון דרכים על ידי המשרד לאיכות הסביבה. על כן כיום כל חברה ומפעל מסודר העוסק בתחום בו יש חיוב למחזר דואג לבחור חברה מקצועית שתעבוד מולו בצורה מסודרת, כך הוא לא יהיה חשוף לתלונות מצד המדינה, גם יתרום לאיכות הסביבה, ולא רק זה אלא גם יוסיף הכנסות, שכן החברות שמבצעות איסוף פסולת אלקטרונית גם משלמות עבור פסולת זאת, ומי לא רוצה להרוויח כסף כמעט מבלי להתאמץ?

ניסיון במחזור פסולת אלקטרונית

חברתנו מספקת שירותי מחזור פסולת אלקטרונית במשך שנים רבות, אנחנו מומחים לטיפול בפסולת ממגוון מקורות כגון מתכת, פלסטיק, אריזות ועוד. הניסיון הרב שלנו במשך השנים מסייע לנו לדעת כיצד להקל על עסקים בזמן האיסוף, כיצד להנחות אותם בצורה קלה ופשוטה, ולהדריך אותם כך שלא תהיה להם כל תקלה בפינוי ושכל הטיפול במחזור יעבור בקלות וללא עיכובים מיותרים. כמו כן, אם חשוב לכם לדעת שהפסולת שלכם מנוצלת היטב, הניסיון הרב שלנו מאפשר לנו לבצע מקסימום שימוש, פירוק ומיון לאינספור חלקים מכל מוצר וציוד אלקטרוני, כך גם דרגת השמירה על הסביבה שלנו וההגנה על האדמה והאויר גבוהה ביותר אודות לניצול מירבי של החומר ומינימום בלאי בלתי שמיש ושלא ניתן למחזר.

פריסה ארצית במחזור ואיסוף

אחת הדאגות של חברות הייטק ומפעלים בתעשייה הארצית הוא מקום איסוף  פסולת אלקטרונית, שכן חברות רבות ממוקמות דווקא באזורים רחוקים ממרכז הארץ, לעיתים במרחק רב מאוד של שלוש וארבע שעות נסיעה. חשוב לומר שאנחנו פועלים בפריסה ארצית, ואנחנו בעצמנו מגיעים לכל לקוח ולקוח באשר הוא לצורך הפינוי של הפסולת והלקוח אינו צריך לטרוח כלל, אנחנו מודעים לצורך של מפעלים להתמקם דווקא במקומות רחוקים ולספק מקומות עבודה לפריפריה הישראלית, מהלך מבורך זה  יתקבל בברכה גם על ידנו ואנו נעשה הכל על מנת להקל על הפריפריה דווקא. לרשותנו משאיות גדולות וחזקות המאפשרות להגיע ללא כל בעיה לכל נקודה בארץ, מבלי לוותר על שום אזור בארצנו.

חברה מוסמכת למחזור פסולת אלקטרונית

חשוב לדעת, לא כל חברה ומי שטוען שהוא יכול לאסוף מכם את הפסולת יכול לספק לכם את המענה לחוק הישראלי בצורה חוקית.  רק חברות בעלות תקן ישראלי מיוחד יכולות לעסוק במחזור. כמובן שכל אחד יכול למכור את הסחורה שלו למי שהוא חפץ גם ללא רישיון אך על מנת שתוכלו לעמוד ביעדי החוק, עליכם לוודא שהחברה איתה אתם עובדים היא חברה מוסמכת לספק לכם שירותי איסוף פסולת אלקטרונית. אל תתפשרו על הבטחות ריקות מתוכן, חובה עליכם לבדוק מספר ספק ורישיון של החברה לבצע את העבודה על מנת שלא תמצאו את עצמכם במצב בעייתי בסוף השנה כאשר עליכם להגיש את הדוח, ועשיתם כל מה שצריך רק לא ווידאתם שהסחורה אכן הגיע ליעד הנכון. חסכו מעצמכם אי נעימות מיותרת וודאו שהמחזור של הפסולת שלכם בידיים הנכונות.

אישור מחזור לרשויות המדינה

הזמנתם את השירות לאיסוף הפסולת, מעולה, עמדתם בקשר מול חברה מוסמכת מטעם המדינה ואכן ווידאתם את זה היטב, אבל את השלב הבא אתם עלולים לפספס אם לא תבצעו אותו נכון ותקפידו לעבוד בצורה מסודרת. בשורה התחתונה מה שאתם צריכים זה לא רק תשלום עבור הפסולת אלא בעיקר אתם זקוקים לאישור שמחזרתם את הפסולת שלכם, ולא רק זה אלא שגם המחזור עצמו היה בהיקף הנדרש בחוק.  יתכן מאוד  שתקבלו את האישור אוטומטי, אך יש לוודא שהחברה איתה אתם עובדים אכן תספק לכם אישור מחזור לרשויות המדינה. חברתנו מספקת כמובן אישור זה לכל הזמנה או בצורה מרוכזת בסוף השנה לצורך ההצהרה הנדרשת בחוק המחזור של פסולת אלקטרונית למשרד לאיכות הסביבה.

למה כדאי באמת למחזר פסולת זאת?

כיום העולם אכן צועד קדימה בצעדי ענק לכיוון עולם הממחזר טוב את הפסולת שלו ומנצל היטב את החומרים הנמצאים בידו לפני שהוא רק לנצל עוד משאב טבע. כיום ניתן למצוא בכל גן ילדים שיעורים והדרכות כיצד למחזר את הפסולת והטמעה של ערך המחזור כערך אנושי בסיסי, והופך את פעולת המחזור לפעולה שגרתית המצופה מכל אדם ובכל עת. ברחבי העולם, בעיקר במדינות רבות באירופה כבר היום בכל עת שפסולת נזרקת לפח היא עוברת תהליך של מיון בין הסוגים השונים של הפריטים, פלסטיק, ניילון, אוכל אורגני, ניירות וכו'. בזמן שהעולם מתקדם בצעדים גדולים מאוד מדינת ישראל מתחילה גם היא למסד יותר את הקשר שלה לאיכות הסביבה.

כיום ידוע על פי מחקרים רבים שפסולת מזהמת את הסביבה, רעלים רבים מופרשים למי התיהום וגזים מסוכנים ומסרטנים נפלטים לאוויר וגורמים בעצמם  לנזק כביר לאוזון ולבריאות האנשים הנושמים אוויר זה בארצנו.

מה עושים עם זה?

רבים מלקוחותינו הרואים את המשאיות שלנו לוקחות ערמות של ציוד בלתי שמיש שואלות את עצמן אז מה יש לעדן מחזור לעשות עם כל הציוד הלא שמיש הזה. והתשובה היא לפרק, למיין ולהשתמש בחומרים מהם הציוד והמוצרים האלו מורכבים. מיד אחרי שהמשאית יוצאת מהלקוח ומגיע למפעל שלנו בקיבוץ הזורע, המשאית פורקת את כל הסחורה ומיד מתחיל תהליך מקצועי של מיון כל הרכיבים השונים, בהתחלה המיון כללי, לארך מכאן עוברים למיון יסודי יותר ולרכיבים קטנים יותר. כך בדרך של פירוק עכבי, לפרטי פרטים של כל מוצר מתקבלות להן ערמות ערמות של חומרים ייחודיים ובדרך כלל גם יקרים. את החומרים האלו אנחנו מעבירים לשימוש מחדש במפעלים אחרים הזקוקים לחומרי גלם אלו, ובכך אותם מפעלים גם נהנים מאספקה של חומר זול יותר מהממוצע, אבל גם משמירה על הסביבה ואי גזלה של משאבים מיותרים מהדורות הבאים.

הצוות שלנו – מקצועיות כחול לבן

אם חשוב לכם לפרנס בתים בישראל, הרי שהצוות המיומן שלנו, צוות נאמן ואוהב המעוניין לתת את הנשמה למען הלקוחות שלו הינו צוות ישראלי כחול לבן, הפועל במשך שנים במפעל עדן מחזור וגאה לתת לכל אחד ואחד מלקוחותיו עם יחס ישראלי חם ואוהב.  יתרה מזאת, דעו, ישנה חשיבות רבה מאוד למקום שבו הלב שלנו נמצא ולא רק לתוצר הסופי. לכן, כשאתם בוחרים חברה, בסופו של דבר בחרתם בתמיכה בחברה הישראלית ברמה הכלכלית, אתם זוכים לתת פרנסה דווקא לתעשייה הישראלית ובפרט לתעשייה הצומחת בישראל שהיא תעשיית המחזור.

שירות אמין – שמים אתכם במקום הראשון

אחת הדאגות הנפוצות ביותר של לקוחות המחפשים שירותי איסוף פסולת אלקטרונית הוא שחברת המחזור תרמה אותם ותעגל את המחירים או את המשקל והמדד של הפסולת יהיה מסולף ובכך החברה הממחזרת תפסיד מבלי יכולת לעמוד את הנתונים בכלל. אנחנו מכירים את הדאגה ולא אחת אנחנו שומעים שאלות בסגנון זה, לעיתים בתחילת הדרך ולעיתים עם לקוחות מסוימים אחרי זמן ארוך של עבודה משותפת. חברתנו בהקשר זה עובדת עם לקוחותיה בשקיפות מוחלטת. אנחנו עמלים בכל פינוי ופינוי של פסולת לאפשר ללקוחות להבין כמה שיותר את תהליך חישוב התשלום, להעמיד את המחירון בצורה ברורה, כך שכל לקוח יוכל להבין את התמחור ולא ירגיש חלילה וחס שמישהו מרמה אותו או ששיטת התמחור לא הוגנת והמדידה מזויפת חס ושלום.

יחס אדיב – נעים לעבוד יחד

עדן מחזור שמה לה למטרה לספק לכל לקוחותיה שירות בגובה העיניים, שירות מכל הלב שגורם ללקוחות שלנו להרגיש חלק בלתי נפרד מהחברה, להרגיש חלק אינטגרלי מתהליך המחזור ולהבין שלא מדובר פה רק על כסף ועסקים אלא בעיקר בשליחות לצורך ביצוע המשימה שלנו להגנה על הארץ הנפלאה שלנו מפני נזקים. באווירה חיובית, באווירה של נתינה ותמיכה הדדית, אנו מנהלים את כל מערך הקשר מול הלקוח, החל משיחת הטלפון הראשונה ועד לאיסוף, שקילה ותשלום עבור הפסול.

גם הלקוחות מרוצים

חשוב לנו מאוד שגם הלקוחות שלנו יהיו מרוצים, לכן לא פלא שמידי שנה אנחנו גדלים בצורה משמעותית הודות לשיטת חבר מביא חבר הוולנטרית שלנו, כך שהחברות ממליצות אחת לשנייה לעבוד איתנו בזכות העובדה שהם מרוצים ונהנים מסטנדרט השירות והיחס אותו הם מקבלים בכל הזדמנות במסגרת העבודה שלנו.

תדירות האיסוף מהלקוחות

אנחנו מבינים שכאשר אנחנו נקראים לבצע איסוף פסולת אלקטרונית קרוב לוודאי שיש צורך שנגיע במהירות ובזריזות מקסימלית על מנת שנפנה את שטח האחסון של הפסולת ונאפשר שימוש אחר בשטח זה. לעיתים קרובות מדובר על שטח גדול וגם על אזור אחסון רב הגורם למצוקה של ממש. אנחנו תמיד עם היד על הדופק ובמידה ואתם מעוניינים בהגעה מהירה נעשה הכל על מנת לתת לכם את הפתרון הנכון והיעיל ביותר עבורכם.

תמחזר ותתהדר

מפעלים רבים כיום לא רק ממחזרים מתוקף החוק אלא גם הופכים את התהליך בו הם שוטפים להיות חלק מהסמל סטטוס שלהם, להצביע על כך שהם חברה מתקדמת הנותנת את מפתחות המחזור שלה רק לחברות מחזור מתקדמות באמת שיספקו את השירות המקצועי והיעיל ביותר לטיפול בפסולת המיוצרת במהלך העבודה כבלאי טבעי וכתוצאה מהייצור האלקטרוני של רכיבים שונים וכדומה.

המחירים המשתלמים שלנו

חברתנו מספקת לקהל לקוחותיה את המחירים המשתלמים ביותר בתחום זה, אנחנו עושים הכל על מנת לוודא שהמחיר שתקבלו ישתלם לכם ויעזור לכם להמשיך ולהתמיד במחזור.

עמידה בזמני איסוף

עבודה מול גורם נוסף והמתנה להגעה יכולה בהחלט לשבש התנהלות של יום עבודה במפעל, בוודאי כאשר מחכים לפינוי גדול ומשמעותי. חברתנו מספקת שירותי איסוף בצורה מקצועית ומהירה, אבל לא רק. אנחנו גם דואגים תמיד לעמוד ביעדי הזמן ובטווחי ההגעה שהבטחנו ללקוחותינו וזאת על מנת שהפינוי של הפסולת לא ייהפך ליום המשבש להם את סדר העבודה אלא הפינוי יעשה בצורה קלה וללא תקלות ועיכובים מצידנו.

טיפול בבעיות בזמן אמת

יש לכם שאלות? תקלות? אל תהססו, הצוות של שירות הלקוחות שלנו נמצא וזמין בשבילכם לאורך היום במתן ייעוץ וסיוע בפתרון של מגוון רחב של בעיות. אם נתקלתם בשאלה או בנושא שאתם רוצים לברר, אנחנו פה תמיד בשבילכם על מנת להבטיח שיהיה לכם קל להתנהל בתהליך זה. בין אם אתם רוצים לשאול על פינוי שמתנהל ברגעים אלו ממש ובין אם אתם מעוניינים להתייעץ על חובת המחזור שלכם ועל תהליך המחזור באופן כללי, הצוות שלנו תמיד כאן לרשותכם לכל שאלה וצורך.

מיקומנו בארץ

מיקום המפעל שלנו הינו בקיבוץ הזורע, לכן, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להגיע לכל רחבי הארץ ובפרט לכל אזורי הצפון. האווירה הקיבוצית והסביבה הירוקה מאפשרת לנו לא לשכוח אף פעם על מה אנחנו עמלים באמת, ומה באמת צריך לעמוד לנגד עיננו, וזה הטבע המדהים העוטף אותנו מכל כיוון ואותו אנחנו צריכים להוריש לילדנו ולנכדנו בצורה הזאת בדיוק מבלי לכלות אותו בטיפול אנושי לקוי.

לסיכום,

לאורך כל שנות הפעילות שלנו למדנו שלתת שירות מכל הלב לא נגמר רק ביחס חיובי בטלפון ואף לא בזמן העבודה בפועל מול הלקוח. לתת שירות מכל הלב זה גם לדעת כיצד לבצע את המשימות טוב ולהשלים אותם באופן כזה שהייעוד שלשמו נשלחת יתבצע בצורה הטובה ביותר. כי מחזור זה לא רק רווח כלכלי, זה דרך חיים, וזה שמירה על החיים.

מחפשים חברת איסוף פסולת אלקטרונית? פנו אלינו עוד היום, ותיהנו מהשירות המקצועי והמשתלם ביותר עבורכם.