מיחזור רכיבים אלקטרוניים

כל מכשיר אלקטרוני מורכב מרכיבים אלקטרוניים שונים. לכל רכיב אלקטרוני אשר נמצא במכשיר ישנה הפונקציה שלו כאשר כולם יחד מפעילים את המכשיר. אך כמו כל דבר בעולם, גם רכיבים אלקטרונים יוצאים משימוש.

הפסולת שלכם – שווה כסף!

אנחנו מציעים למפעלים השונים, למפעלי הייטק, ליצרנים של מעגלים אלקטרוניים, למעבדות ולכל מי שמתעסק עם רכיבים אלקטרוניים ויש ברשותו מלאי של רכיבים אלקטרוניים שאין להם יותר שימוש – לפנות אלינו. במקום להשליך את אותם החלקים ולגרום למפגע סביבתי,  תוכלו לקבל עבורם תשלום וליהנות מתמורה על חלקים ואפילו לעזור לשמור על הסביבה.

סיבות לפינוי רכיבי אלקטרוניקה?

הסיבות הן רבות ומגוונות. החל מהצטברות של מלאי ישן שכבר אין בו שימוש, פסילות ותקלות במכשירים או שדרוג שלהם.תהליכי התייעלות, והתקדמות טכנולוגית בחברות ובמפעלים קורים כל הזמן וגם הם מוסיפים להצטברות המלאי הפסול או המת של הרכיבים האלקטרונים.

מה עושים עם עודפי ופסולת רכיבי אלקטרוניקה?

פסולת של רכיבי אלקטרוניקה מכילה בעיקר פלדה וברזל וכן כמויות מזעריות של פלסטיק, מעגלים מודפסיםומתכות אצילות. הרכב כזה דורש טיפול ומיון מיוחדים. כדי לטפל בכל סוג חומר בצורה האופטימלית ביותר, יש לבצע בתחילה פעולה של גריטת הרכיבים עד אשר אלו יהפכו לאבקה. לאחר מכן ניתן יהיה להפריד את האבקה באמצעות שיטת האלקטרוליזה כמו גם באמצעות תהליכים כימיים שונים וחומצות שונות המיועדות לצורך כך. חשוב לציין כי לא כל אחד יכול לבצע תהליך כזה. מיחזור רכיבי אלקטרוניקה זוהי פעולה שרק מפעלים המורשים לכך יכולים לבצע.

מיחזור אלקטרוניקה – טיפול נכון מונע זיהום סביבתי

בעבר, פסולת אלקטרונית הייתה מוטמנת במזבלות העירוניות ללא שום הפרדה. צורה זו של טיפול בעיתית מאוד. פסולת אלקטרונית מכילה חומרים רעילים אשר לאורך הזמן מחלחלים לקרקע ומזהמים הן את הקרקע והן את מקורות המים.  בעיה נוספת הינה שריפות מזדמנות באתרי ההטמנה שגורמות לשחרור רעלים לאוויר ולזיהום נוסף.

היום, קיימת בכל העולם ההבנה שעל ידי פירוק הפסולת של רכיבי האלקטרוניקה ניתן לעשות שימוש חוזר או להפיק ערך מוסף מחלק מהדברים. אולם גם כאן, פירוק וטיפול לא נכונים, יכולים לגרום לנזק סביבתי לא קטן.

זכרו – לטיפול בפסולת רכיבי אלקטרוניקה, פונים רק למומחים!

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ חינם